BEZPIECZEŃSTWO Linuxa

Bezpieczeństwo korzystania z systemu operacyjnego Linux jest bardzo duże, jego twórcy bardzo dbają o to by do komputerów użytkowników tego systemu operacyjnego nie przedostał się żaden niechciany wirus, powszechnie uważa się, że pod tym względem jest on lepszym systemem operacyjnym niż Windows.
Jego twórcy zadbali bardzo o jego stronę techniczną i bezpieczeństwo, z tego powodu jego obsługa jest trochę trudniejsza, niż systemu operacyjnego. Użytkownik komputera musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy ważniejsze jest dla niego bezpieczeństwo korzystania z systemu, czy jego łatwość i wygoda. Dzisiaj dzięki staraniom wielu osób możemy krok po kroku nauczyć się korzystać z systemu operacyjnego Linux, wystarczy tylko korzystać ze stron o tej tematyce.
Część osób nie chce korzystać z tego systemu, z powodu, że coś popsuje, a jego dane na komputerze ulegną trwałemu usunięciu, nie czuje, że może bezpiecznie korzystać z tego systemu operacyjnego, jest przekonany, że się tego nie nauczy, a także nie ma czasu na to by poświęcać go uczeniu się systemu operacyjnego, dlatego rezygnuje z jego posiadania i woli zapłacić za licencę prostszego w obsłudze systemu operacyjnego.

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)